Biskupi

23 MAJ 2017
http://dev.diecezja.lowicz.pl/app/uploads/Biskup-Andrzej-240x240.jpg http://dev.diecezja.lowicz.pl/app/uploads/Biskup-Andrzej-555x360.jpg

Andrzej Franciszek Dziuba

Urodził się 10 października 1950 roku w Pleszewie. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Wieczynie oraz w Żegocinie. Dalszą edukację kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Pleszewie, którą zakończył maturą w roku 1968. Studia filozoficzno-teologiczne odbył w latach 1969-1975 w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym p.w. św. Wojciecha w Gnieźnie, zakończone magisterium w zakresie teologii dogmatycznej w Papieskim Wydziale Teologicznym w ...
29 MAJ 2017
http://dev.diecezja.lowicz.pl/app/uploads/Biskup-Wojciech-240x240.jpg http://dev.diecezja.lowicz.pl/app/uploads/Biskup-Wojciech-555x360.jpg

Wojciech Osial

Urodził się 19 listopada 1970 w Łowiczu. Od 1989 studiował w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie. Po utworzeniu diecezji łowickiej ostatni rok studiów ukończył w seminarium duchownym w Łowiczu. Na prezbitera został wyświęcony 25 maja 1995 przez biskupa Alojzego Orszulika. W latach 1995–2001 kontynuował studia na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie, które ukończył z doktoratem na podstawie dysertacji dotyczącej antropologicznego ...
29 MAJ 2017
http://dev.diecezja.lowicz.pl/app/uploads/Bp.-Alojzy1-240x240.jpg http://dev.diecezja.lowicz.pl/app/uploads/Bp.-Alojzy1-555x360.jpg

Alojzy Orszulik

Urodził się 21 czerwca 1928 roku w Baranowicach. Pochodzi z rodziny rolniczej. W latach okupacji i zaraz po wojnie pracował jako stolarz. W 1948 roku podjął naukę w Niższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów w Chełmie. Odbył nowicjat pallotyński w Ząbkowicach Śląskich i studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Ołtarzewie w latach 1952-57, zakończone święceniami kapłańskimi z rąk Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kontynuując studia na Wydziale ...
29 MAJ 2017
http://dev.diecezja.lowicz.pl/app/uploads/bp_zawitkowski-240x240.jpg http://dev.diecezja.lowicz.pl/app/uploads/bp_zawitkowski-555x360.jpg

Józef Zawitkowski

Biskup pomocniczy diecezji łowickiej w latach 1992 - 2013 Urodzony 23 listopada 1938 roku we wsi Wał, par. Żdżary. Wyświęcony na kapłana 20 maja 1962 roku w Warszawie. Mianowany biskupem pomocniczym w archidiecezji warszawskiej 26 maja 1990 r. Sakrę biskupią otrzymał 9 czerwca 1990 r. w Łowiczu. Mianowany biskupem pomocniczym dla nowoutworzonej Diecezji Łowickiej w dniu 25 marca 1992 r. Od 9 grudnia 2013 r. biskup senior.